Planuojate kelionę? 

Kipras - viena patogiausių kelionės krypčių iš Lietuvos!

 

 

Skrydžių informacija:

 

Iš Lietuvos į Kiprą galite keliauti tiesioginiais skrydžiais tiek vasaros, tiek žiemos sezono metu. „Ryanair“ siūlo skrydžius iš Kaunos į Pafosą, o „Wizzair“ skrydžiai pasiekia Larnaką iš Vilniaus oro uosto. Skrydžių trukmė svyruoja apie 3–4 valandas.

 

Skrydžių kainos:

 

Žiemos sezonu (lapkričio – kovo mėn.) kainos prasideda nuo maždaug 70–100 EUR už bilietą į abi puses, priklausomai nuo datos ir užsakymo laiko. Akcijų metu galima "pagauti" ir pigesnių bilietų. 

 

Vasaros sezonu kainos gali siekti 120–200 EUR ar net daugiau, ypač jei rezervuojate artėjant išvykimo datai, per mokinių atostogas ir šventes. Rugpjūčio - spalio mėnesiams skrydžių bilietai dažnai būna brangiausi. 

 

Rekomenduojama užsisakyti bilietus iš anksto, ypač vasaros sezonui, kad išvengtumėte kainų augimo.

 

Daugiau informacijos ir konkrečių skrydžių galite rasti oro linijų puslapiuose ar kelionių agentūrose.

 

 

Dokumentai:

 

ASMENS DOKUMNETAI: 

Kipras yra Europos Sąjungos šalis, tačiau nepriklauso Šengeno zonai. Tai reiškia, kad atvykdami turėsite pereiti pasų kontrolę, tačiau vizų ES piliečiams nereikia ir kelionės metu pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės (ID kortelės) arba paso.

 

Nepilnamečiams:
Vaikui būtina turėti asmeninį pasą arba ID kortelę.
Jeigu vaikas keliauja su vienu iš tėvų arba globėju, papildomas tėvų sutikimas nebūtinas, tačiau privaloma turėti notaro patvirtintą sutikimą tokias atvejais kai:

  • Vaikas keliauja be tėvų (pvz., su mokykla, seneliais ar giminaičiais).

  • Kelionėje gali kilti papildomų patikrinimų jeigu pavardės nesutampa.

  • Nepilnamečiui keliaujant į Šiaurės Kiprą tik su vienu iš tėvų, pasienyje gali paprašyti pateikti antro tėvo raštišką sutikimą (leidimą). 

 

 

VAIRUOTOJO PAŽYMĖJIMAS:

 

Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas Kipre galioja. Kadangi abi šalys priklauso ES, tarptautinio vairuotojo pažymėjimo nereikia.
Svarbu:

  • Vairuotojui turi būti ne mažiau kaip 21 metai, tačiau vairuotojams iki 26 metų dažnai taikomas privalomas jaunojo vairuotojo draudimas.

  • Dauguma nuomos kompanijų reikalauja, kad vairuotojo patirtis siektų nemažiau kaip 2–3 metus.

 

 

Sveikata ir draudimas

 

Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) – rekomenduojama pasiimti. Ji suteikia teisę į būtinosios medicinos pagalbą tokiomis pačiomis sąlygomis kaip vietos gyventojams.

 

Kelionių draudimas – neprivalomas, bet rekomenduojamas papildomas draudimas apimantis:

  • medicinines išlaidas,

  • nelaimingus atsitikimus,

  • bagažo ar skrydžių vėlavimus.