
Salamis - kadaise klestėjęs senovės miestas.
Salamis – tai ne tik senovės griuvėsiai. Tai įrodymas, kad Kipras buvo ir tebėra sala, kurioje susipina mitai, istorija ir civilizacijų sankirtos.
Salamis - vienas seniausių ir reikšmingiausių senovės miestų Kipre, kuris ilgus amžius buvo salos politinis, ekonominis ir religinis centras. Įsikūręs rytinėje salos pakrantėje, netoli dabartinės Famagustos, Salamis atspindi ne tik Kipro istorijos didybę, bet ir jungia įvairias civilizacijas, kurios paliko čia savo pėdsaką – nuo mikėniečių ir graikų iki romėnų bei bizantiečių.
Salamis, kaip teigiama graikų mitologijoje, buvo įkurtas Trojos karo didvyrio Teukro, kuris, po karo negalėjęs grįžti į tėvynę Salaminę (Graikijoje), atvyko į Kiprą ir įkūrė čia naują miestą – Salamis – savo gimtojo miesto garbei.
Tačiau archeologiniai duomenys rodo, kad Salamis iškilo apie XI a. pr. Kr., kai Mikėnų kultūros pabėgėliai ir kiti naujakuriai pradėjo kurtis Kipro rytinėje pakrantėje. Miestas greitai išaugo į vieną svarbiausių Kipro centrų ir tapo salos sostine.

Kuo išsiskiria Salamis?
Romėnų valdymo laikotarpiu (nuo I a. pr. Kr.) Salamis tapo vienu iš turtingiausių miestų Rytų Viduržemio regione. Čia buvo pastatyti:
-
Didysis teatras, talpinęs apie 15 tūkst. žiūrovų,
-
Gimnazija ir pirtys, puoštos marmuru ir mozaikomis,
-
Agora – viešoji aikštė, kur virė miesto gyvenimas.
Miestas buvo ne tik administracinis centras, bet ir religinis bei kultūrinis židinys, kuriame veikė šventyklos, bibliotekos ir mokyklos.

Miesto nuosmukis
IV–V a. miestą kelis kartus sukrėtė stiprūs žemės drebėjimai, kurie sugriovė daug pastatų. Nors Salamis buvo dalinai atstatytas, jis niekada nebeatgavo buvusios šlovės. Be to, VII a. prasidėję arabų antpuoliai galutinai paskatino gyventojus palikti miestą. Jie persikėlė į netoliese esantį miestą Konstantiją, iš kurios vėliau išsivystė šiuolaikinė Famagusta.
Bilieto kaina: 1-2 EUR asmeniui. Kaina gali kisti priklausomai nuo turkiškos liros kurso.
Taip pat atraskite